Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.3 38 0.5
Hot
ΕΥΒΟΙΑ 79909
Ηρεμία και Χαλάρωση.
Γενική βαθμολογία
 
4.0
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
4.0
Παροχές
 
3.5
Τοποθεσία
 
4.5
Μέσα Ιουλίου και υπήρχε ελάχιστος κόσμος ,πολύ ησυχία και οι ιδιοκτήτες ήταν πολύ φιλικοί και εξυπηρετικοί.
Σκιά σχετικά αρκετή αλλά όχι υπερβολική . Η θέση που έστησα την σκηνή μου δεν είχε αρκετή σκιά αν και βέβαια αυτό οφείλεται σε δική μου επιλογή μιας και προτίμησα να είμαι κοντά στην κουζίνα και τα ντούς. .Στην κουζίνα υπήρχαν μάτια και γκαζάκια για μαγείρεμα, καθώς και ψυγεία και καταψύκτες για να καλυφθούν οι ανάγκες όλων των κατασκηνωτών. Οι τουαλέτες με χαρτί και τα ντους σχετικά καθαρά εκτός από μία μέρα (Δευτέρα) που μάλλον η καθαρίστρια είχε ρεπό. Τα ντούς σε καλή κατάστησα αν και δεν είναι καινούργια. Το νερό συνήθως ζεστό. Μια φορά το πέτυχα μόνο χλιαρό.Το μίνι μάρκετ έχει ελάχιστα πράγματα αλλά λογικές για κάμπινγκ τιμές και φέρνει φρέσκο ψωμί και ντόπια αυγά. Επίσης φτιάχνει καφέδες και τυρόπιτες. Ταβέρνα δεν υπάρχει ούτε μπαράκι στο κάμπινγκ αλλά έχει χώρο ψυχαγωγίας με διάφορα παιχνίδια (ποδοσφαιράκι , πινγκ πόνγκ, τάβλι κ.λ.π. καθώς και χώρο για φαγητό ή/και νυχτερινό ρεμβασμό με κεράκια το βράδυ. Η κοντινότερη ταβέρνα είναι στα 300μ,. ενώ στο χωριό στο 1 χλμ. έχει τα σχεδόν πάντα (ταβέρνες, καταστήματα, γιατρούς, φαρμακείο και μπαράκια). Το μόνο που δεν έχει το Πευκί είναι τράπεζα. Το κοντινότερο ATM είναι στην Ιστιαία 10 χλμ. απόσταση. Η θάλασσα απέξω απ΄' το κάμπινγκ είναι καθαρή και έχει 3 παγκάκια κάτω από αρμυρίκια για σκιά . Αν κάποιος θέλει πιο οργανωμένη παραλία στο Πευκί (1 χλμ. απόσταση) έχει άπειρες ξαπλώστρες και προσφέρονται θαλάσσια σπόρ κάθε είδους. Η περιοχή προσφέρεται για βόλτες με τα πόδια. Έχει πολλά μονοπάτια με δέντρα και σκιά. Γενικά πέρασα κι εγώ και τα 2 μου σκυλιά πάρα πολύ ωραία και σκοπεύω να ξαναπάω. Προσοχή μου είπαν ότι μπορεί να κλείσουν νωρίς το φθινόπωρο αν δεν έχουν κόσμο, οπότε όποιος πάει μετά τα μέσα Σεπτεμβρίου καλό είναι να πάρει τηλέφωνο πρώτα.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
17 Ιουλίου 2015
Αναχώρηση
22 Ιουλίου 2015
Ταξίδεψα με
Μόνος
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Απάντηση ιδιοκτήτη 03 Αυγούστου, 2015

Καλησπέρα,
Ευχαριστούμε πολύ που μας επιλέξατε για τις διακοπές σας και για το χρόνο που διαθέσατε για αυτό το σχόλιο.
Θα θέλαμε να ζητήσουμε συγνώμη για αυτή τη μια φορά που η καθαριότητα δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις σας. Θεωρούμε ότι το γεγονός είναι μεμονωμένο, καθώς αναγνωρίζουμε την σημασία της καθαριότητας και δίνουμε μεγάλη βαρύτητα.
Το Camping Pefki επαναλειτουργεί τα τελευταία 4 χρόνια και προσπαθούμε σταδιακά να αυξήσουμε τις παροχές που προσφέρουμε.
Αναγνωρίζοντας τη δυσκολία που προκαλεί η έλλειψη κάποιου ΑΤΜ σε κοντινή απόσταση, προσφέρουμε στους επισκέπτες μας τη δυνατότητα να εξοφλήσουν το λογαριασμό τους κάνοντας χρήση των πιστωτικών ή των χρεωστικών τους καρτών, τις ίδιες κάρτες δηλαδή που χρησιμοποιούν στα ΑΤΜ.
Το Camping Pefki λειτουργεί κανονικά μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου, η περίοδος λειτουργίας όμως επεκτείνετε όταν ο καιρός μας το επιτρέπει. Καλό θα ήταν, όπως πολύ σωστά σχολιάσατε, αν κάποιος επιθυμεί να μας επισκεφτεί το παραπάνω διάστημα να επικοινωνήσει μαζί μας πρώτα.
Ελπίζουμε να μας επισκεφθείτε ξανά σύντομα.
Καλές Διακοπές!!
Camping Pefki

Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

  • Δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις προς εμφάνιση

Online E-Campers

Today 2925

Yesterday 7236

Week 28245

Month 162314

All 12488338

Αυτή τη στιγμή online 347 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 2925

Yesterday 7236

Week 28245

Month 162314

All 12488338

Αυτή τη στιγμή online 347 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions